czwartek, 16 marca 2017

Namaste!

Namaste!

Na początek wypada się chyba przedstawić. Nazywam się Kasia i mam 24 lata. Mówią na mnie Gaja ;) Studiuję, pracuję i robię jeszcze parę innych rzeczy. Między innymi oglądam filmy bollywood ;)

Moje zainteresowanie Indiami i kinem bollywood zaczęło się już dość dawno temu. Szacuję, że było to ok. 10 lat temu. Wtedy to, jako taka jeszcze trochę małolata, wpadłam przypadkiem na film „Czasem słońce, czasem deszcz” w tv. Pamiętam, że zaczęłam go oglądać w trakcie, nie od początku, ale i tak mnie wciągnął. Niestety musiałam wyjść na ok. godzinę (na Mszę do kościoła J), dlatego byłam przekonana, że przegapię koniec. Nie uwierzycie jak wielkie było moje zdumienie, kiedy po powrocie włączyłam telewizor i zobaczyłam, że film ciągle leci! :D Z ciekawością oglądałam więc dalej. Nie do końca rozumiałam wszystkie wątki, bo przecież nie widziałam początku i środka, a mimo to nie obyło się bez morza łez wzruszenia. Od tego momentu szukałam i oglądałam wszystko co mi tylko wpadło w ręce i miało związek z Indiami i bollywoodem ;)

Co jest takiego fajnego w bollywoodzie? Według mnie muzyka, kolory i te wszystkie fascynujące zwyczaje i tradycje. Indie są niesamowite i pełne kontrastów. To wszystko tak bardzo różni się od tego co znamy z naszej codzienności. Dlatego to tak bardzo zachwyca ;)

Moje zainteresowanie rozwijało się różnie. Były momenty, kiedy uparcie polowałam na nowe płyty z filmami w sklepach i gazetach, wyszukiwałam nowinki na temat ulubionych aktorów i pisałam posty w ramach swoich pierwszych i nieudolnych blogowych prób. Były także chwile, kiedy zapominałam o swojej pasji i wpadałam w wir innych zajęć.

Ale wiecie co? Warto mieć pasje! To otwiera na świat, ludzi i nowe doświadczenia. Odpręża i rozwija. Stanowi ucieczkę od wszechobecnych problemów i trudności. Dlatego postanowiłam znów zacząć blogować ;) Może czytanie moich wypocin będzie dla kogoś formą rozwijania swoich zainteresowań i będę z tego bardzo zadowolona! ;) A jeśli nawet nie, to na pewno będzie to dla mnie motywacja do ciągłego i regularnego zagłębiania się w indyjskie zwyczaje. Postaram się, aby posty pojawiały się min. raz w tygodniu. Życzcie mi wytrwałości! ;)

To by było na tyle z takich początkowych kwestii ;) Mam szczerą nadzieję, że treści które będą się tu pojawiać Was zainteresują. Zapraszam do regularnego odwiedzania bloga. Jeśli chcecie, to zostawcie jakiś ślad po sobie w postaci komentarza, żebym wiedziała że tu jesteście ;)

Pozdrawiam serdecznie!

2 komentarze:

  1. Już ja Cię przypilnuję, żeby posty pojawiały się min. raz w tygodniu :) Kasiu Gaju :D

    OdpowiedzUsuń

Wielki Czwartek w Mount Mary Church

Dziś Wielki Czwartek, dzień obchodzony jako pamiątka Wieczerzy Pańskiej, która stała się jednocześnie Ostatnią Wieczerzą. Jako, że jestem os...